ליווי טיפולי פוריות

ליווי טיפולי פוריות על ידי הרפואה הסינית
מחקרים מוכיחים כי באמצעות דיקור וצמחי מרפא סיניים, ניתן לשפר משמעותית את הצלחת טיפולי הפוריות, זוהי הסיבה המרכזית לכך שרופאים רבים מעודדים את שיתוף הפעולה בין הרפואה המערבית לרפואה הסינית. טיפולי פוריות עלולים לגרום לאי נוחות פיזית ולעומס רגשי, כיום יותר ויותר נשים נוטות לשלב את טיפולי הפוריות המערביים יחד עם הרפואה הסינית והיפנית, מתוך הבנה שיש לטפל ולאזן את הגוף כולו, על מנת לאפשר את התנאים הטובים ביותר לקיום הריון.

מהם טיפולי פוריות?
טיפולי פוריות מוצעים לרוב לבני זוג שמנסים להרות למעלה משנה, תוך קיום יחסים באופן קבוע ושוטף. אלה מביניהם שלא יצליחו להרות במסגרת הזמן, יוגדרו כסובלים מבעיית פוריות כלשהי. רוב טיפולי הפוריות כוללים מתן הורמונים שמעודדים התפתחות זקיקים, מתן הורמונים להשראת ביוץ והעלאת רמות פרוגסטרון, השבחת זרע, הזרעות (IUI) והפריות (IVF).

קיים לחץ סביבתי גדול על משפחות צעירות להרות במהירה, כמו כן קצב החיים העולה עם השנים, אינו תורם וגם הוא מעלה את רמת המתח. חשוב לדעת כי סיכויי ההצלחה של זוג המנסה להרות ומקיים יחסים בדיוק בזמן הביוץ, הינם 30% בלבד. 90% מהאוכלוסייה יצליחו להרות תוך שנתיים, ומתוך 10% הנותרים רק 5% לא יצליחו להרות ללא עזרה חיצונית, לכן חשוב להבין כי המטרה של רוב טיפולי הפוריות הינה לקצר את זמן ההמתנה להריון ספונטני.

איך אנחנו יכולים לעזור לך?
הרפואה הסינית הינה שיטת ריפוי בעוד IVF / IUI (הזרעות והפריות) הינן טכנולוגיות טיפוליות אשר אינן משמשות למטרות ריפוי, טכנולוגיות טיפוליות אלה מתייחסות לתוצאה בלבד. שילוב טכנולוגיה זו יחד עם הרפואה הסינית, מעלה בצורה משמעותית סיכוי להריון תקין ומצמצם את נזקי התרופות הכימיות המעורבות בתהליך.

אנו מציעים טיפול לשני בני הזוג, מתוך הבנה שיש צורך לחזק את הגוף ולמקסם את התנאים. הטיפול במרפאה כולל דיקור, צמחי מרפא סיניים, שיאצו, טווינא, הנחיות תזונה ואורח חיים ותמיכה רגשית. הטיפולים משתלבים במקביל לטיפול המערבי שניתן לבני הזוג, והינם טיפולים מערכתיים המותאמים אישית לכל אחד מבני הזוג ובהתאם למצבו הבריאותי. לכן, חשוב להביא כבר בפגישה הראשונה את כל החומר הרפואי הנמצא ברשותכם.

מטרות הטיפול הינן:

  • הכנת שני בני הזוג לטיפולי הפוריות – הזרעות (IUI), הפריות (IVF).

  • שיפור תוצאות הטיפול התרופתי.

  • הקלה על תופעות הלוואי והרגעת הגוף.

  • מתן הנחיות תזונה ואורח חיים.

  • תמיכה רגשית.

חשוב לדעת כי הרפואה הסינית נותנת פתרונות למכלול גדול ורחב של בעיות פריון וניתן להשתמש בה גם ללא התמיכה המערבית, ללא הורמונים וללא התערבות כימית.

מחקרים ברפואה סינית
ישנם מחקרים רבים שמוכיחים את יעילות הדיקור וצמחי המרפא הסיניים בשילובם עם טיפולי פוריות.

בשנת 2002 נעשה מחקר על ידי קבוצה מגרמניה וסין, שבדק את השפעת הדיקור על אחוזי ההריון במטופלות שהתנסו בטיפולי IVF (הפריות). במחקר השתתפו 160 נשים שחולקו לשתי קבוצות בנות 80 נשים. הקבוצה הראשונה עברה טיפולי דיקור לפני ואחרי החזרת העוברים, והקבוצה השנייה שהיוותה את קבוצת הבקרה, לא עברה טיפולי דיקור כלל. מטרת נקודות הדיקור שנבחרו הייתה לספק דם וצ'י (אנרגיה) טובים יותר לרחם.

קבוצות הנשים שנבדקו

בהריון

לא בהריון

80 נשים

עם דיקור

42.5%

34 נשים בהריון

57.5%

46 נשים לא בהריון

80 נשים

בלי דיקור

26.3%

21 נשים בהריון

73.75%

59 נשים לא בהריון

הנחיות תזונה לטיפול בבעיה
ישנו קשר הדוק בין בעיות בריאותיות בכלל ובעיות פוריות בפרט, לבין הרגלי תזונה ואורח חיים. טיפולי פוריות ניתנים בעקבות שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, הריונות בגילאים מאוחרים, בעיות זרע, בעיות על רקע בלתי מוסבר ובעיות נוספות. הינכם מוזמנים לעיין בכתבות הנוספות המופיעות באתר ולמצוא שם הניחות תזונה מפורטות בהתאם לבעיה המוצגת בכתבה. במהלך הטיפול במרפאתינו, ניתנות הנחיות תזונה ואורח חיים לשיפור הבריאות ואיכות החיים, המעלות את הסיכוי להרות. הנחיות אלה ניתנות באופן פרטני ובהתאם למצב הבריאותי האישי של המטופל/ת.