שאלות ותשובות

 

 

כיצד עובדת הרפואה המשלימה?
הרפואה המשלימה מחולקת לתחומים שונים ורבים, כל התחומים פועלים במטרה לאזן את האדם ולהביאו למצב שלם ובריא. הטיפול והגישה משתנים משיטה לשיטה, אך הרעיון הינו משותף. הבסיס הרעיוני העומד מאחורי הרפואה המשלימה הינו האזנה לגוף ולדרישותיו ותיעול האנרגיה בהתאם. כל השיטות מחלקות את הגוף באופן כלשהו (לאיברים, אלמנטים, מרידיאנים…) ובוחנות את האינטראקציה ביניהם, כשהמטרה הינה איזון וחיזוק האיברים השונים. אין צורך להרגיש חולי או כאב על מנת להגיע למרפאותינו, שכן מעמסות החיים השונות, עבודה, לימודים, מתח, צער ועוד, כל אלה מוציאים את הגוף מהאיזון הבסיסי שאיתו נולדנו.
אמיתי ממליצה על טיפולים ברפואה משלימה מונעת, ומזמינה אתכם למרפאותינו באופן שוטף לטיפולים, שמטרתם לתחזק את הגוף כל השנה ולמנוע מחלות עתידיות. תדירות טיפולים אלה מותאמת באופן אישי והם נעים בין פעם בשבועיים לפעם בחודש.

 

באילו בעיות מטפלת הרפואה המשלימה?
הרפואה המשלימה מטפלת במגוון רחב מאוד של בעיות, להלן רשימה קצרה של בעיות שכיחות בהן אנו נתקלים במהלך עבודתינו.

 • כל סוגי הכאבים: כאבי ראש, מגרנות, כאבי צוואר וגב, פיברומיאלגיה, כאבי פרקים, כאבי אזניים, כאבי ברכיים, דורבן
 • בעיות רגשיות: חרדה, דכאון, מתח, פחדים, חשיבה אובססיבית
 • הפרעות שינה: אינסומניה (העדר שינה), יקיצות מרובות, קושי להרדם, חלימה מרובה, חלומות מטרידים, עייפות כרונית, השתנה מרובה
 • גיניקולוגיה: העדר מחזור, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, בעיות פריון (גם בגברים), אין אונות, ליבידו נמוך, אנדומטריוזיס, שחלות פוליציסטיות, פטרות ודלקות חוזרות, גיל המעבר, גלי חום, הזעות לילה
 • מחלות עונתיות: שפעת, אנגינה, דלקות גרון, שיעול
 • מחלות שונות: יתר לחץ דם, סכרת, מחלות לב, בעיות בכלי דם, עודף משקל, שיקום לאחר CVA, עודף כולסטרול
 • בעיות עור: אטופיק דרמטיטיס, אקזמה, פסוריאזיס, פריחות שונות ואלרגיות של העור, גירויים וגירודים
 • בעיות מערכת עיכול: עצירות, שלשולים, גזים, אולקוס, צרבת, מעי רגיז
 • הפרעות מערכת הנשימה: אסטמה, אלרגיות, סינוסיטיס, ברונכיטיס
 • ועוד ועוד…

 

כיצד לבחור מטפל?
הבחירה צריכה להיות מושכלת. נסו לקבל המלצות על אותו המטפל, לקרוא עליו באינרנט, גם אינטואיציה יכולה לבוא בחשבון, במידה ואינכם מרגישים שזה נכון לכם, המנעו מהטיפול.
ודאו כי המטפל עבר הסמכה מקצועית, במכללה מוכרת וטובה:

 • מטפל ברפואה סינית: מסלול בן 4 שנות לימוד, במכללה מוכרת, במהלכו מקבל הכשרה בדיקור, צמחי מרפא, טווינה, הנחיות תזונה סיניות.
 • מטפל בשיאצו: מטפל מוסמך מקבל תעודה לאחר שנתיים של לימוד, מטפל בכיר מקבל תעודה לאחר שלוש שנות לימוד.
 • מטפל בדיקור יפני: רק מטפל מוסמך ברפואה סינית יכול להמשיך ללימודי דיקור יפני, ההסמכה ניתנת לאחר שנת לימוד אחת לפחות.
 • בררו אם אותו מטפל חבר באגודה מקצועית כלשהי, או בלשכה למקצועות רפואה משלימים בארץ.

 

האם עליי להתכונן לפני הטיפול?
אין צורך להתכונן באופן מיוחד, אך ישנם מספר כללים והנחיות שכדאי לשמור עליהם, על מנת להעלות את יעילות הטיפול ולשמר את תוצאותיו לאורך זמן.

 • כדאי להימנע מאכילת ארוחות גדולות לפני או אחרי הטיפול, אך לא להגיע עם קיבה ריקה.
 • להימנע מפעילות גופנית מופרזת, קיום יחסי מין וצריכת אלכוהול כשש שעות לפני ואחרי טיפול.
 • רצוי להגיע בביגוד משוחרר, קל ונוח.
 • כדאי לתכנן את יום הטיפול מראש, כך שלאחר הטיפול תהיה אפשרות לנוח מעט.
 • במידה ועשית לאחרונה בדיקות תקופתיות, או לחילופין, הינך בבירור רפואי כלשהו, יש להביא את כל החומר הרפואי הרלוונטי.

 

מה אעבור במהלך הטיפול הראשון?
בתחילת המפגש הראשון, יערך אבחון מדוייק של הבעיה באמצעות תשאול מקיף ויסודי. במידה ויש לכם חומר רפואי או בדיקות שעברתם לאחרונה הינכם מתבקשים להביאם. האבחון ברפואה המשלימה שונה מהאבחון הקונבנציונאלי ובמהלכו, נאבחן אתכם על ידי בדיקת הדופק, הלשון, אבחון בטן ועוד…
לאחר האבחון, נבצע טיפול ראשוני שמטרתו להביא לאיזון, על מנת לאפשר לגוף מצב של ריפוי.

 

לאיזו תחושה עליי לצפות במהלך הטיפול או לאחר מכן?
התחושות והתגובות במהלך הטיפול משתנות ממטופל למטופל, כאשר רוב האנשים אינם מרגישים דבר פרט לתחושת שלווה ורוגע. חלק מהאנשים מרגישים תחושת עקצוץ, חמימות או זרמים באיזור בו אנו מטפלים.
לאחר הטיפול יכולה להיות עייפות קלה ומעין תחושת ריחוף, שעוברת בדר"כ מספר שעות לאחר הטיפול.

 

כמה טיפולים עליי לעשות על מנת להגיע להטבה ובאיזו תדירות?
ברפואה משלימה, כמו ברפואה מערבית, אין קסמים. הטיפול נבנה באופן הדרגתי ואת השיפור ניתן למדוד על פני זמן. בדומה לטיפול תרופתי, מפגש אצל פסיכולוג, או טיפול בפיזיותרפיה ההטבה מגיעה לאחר מספר ימים או שבועות של טיפול. לכן, אין לצפות להטבה או ריפוי מיד לאחר הטיפול הראשון למרות, שייתכן ויגיעו.
כמות הטיפולים ותדירותם תלויים באופי הבעיה ומותאמים באופן אישי ופרטני. באמירה כוללתניתן לומר, כי במצבים של בעיה כרונית נמליץ לרוב על סדרה ממושכת בין 12-20 טיפולים, בעוד שבמצבים של בעיה אקוטית, נמליץ על סדרת טיפולים קצרה יותר 8-12 טיפולים.
אמיתי רפואה משלימה ממליצה על טיפולים קבועים כתחזוקה שוטפת של הגוף במטרה לחיות חיים בריאים ומאוזנים, נטולי חרדות, מתחים, מחלות וכאבים. שימרו על גופכם והגיעו למרפאותינו לטיפולים מונעים ברפואה המשלימה.

 

האם אפשר לשלב בין הטיפולים השונים המוצעים?
כן ואף רצוי בחלק מן המקרים. אמיתי רפואה משלימה, מציעה למטופליה טיפולים שלמים, בהם המטופל מקבל את כל הכלים על מנת להגיע לרפואה שלמה. לדוגמא, מטופל שזקוק לדיקור, מרשם לצמחי מרפא ועיסוי מסוג שהוא, יוכל לקבל את כולם במהלך אותו המפגש.

 

האם הרפואה המשלימה מתאימה לנשים בהריון?
כן, רפואה משלימה מתאימה ואף מומלצת לפני הכניסה להריון ובמהלכו. המטרה היא לחזק את האם ואת מערכות הגוף השונות לקראת המסע, לטפל בתופעות לוואי קשות במהלך ההריון, למנוע הפלות ולדאוג שבני הזוג בכלל והאישה בפרט עוברים את ההריון בקלות ובבריאות.
דיקור הינו טיפול אשר נבדק ונמצא מתאים לכל שלבי ההריון ולכן הוא בטוח לשימוש כבר מתחילת ההריון, לעומת זאת בתחומי המגע הדעות עדיין חלוקות. ישנן אסכולות אשר ממליצות להימנע מטיפולי מגע בטרימסטר הראשון.
אנו ממליצים לבחור מטפל אשר עבר הסמכה ספציפית ומעמיקה בהריון ולידה, לרוב המטפלים ישנה זיקה לתחום מומחיות מסויים, וודאו שהגעתם למקום הנכון.
פוריות, הריון ולידה הינם תחומי מומחיות מרכזיים במרפאה והצוות כולל מטפלים מומחים בדיקור, רפלקסולוגיה, עיסוי ושיאצו.

 

האם דיקור כואב?
עובי המחט אינו עולה על עובי שערה, כך שהדיקור אינו כואב ולרוב אף אינו מורגש. לעיתים, יש צורך בגירוי המקום ויצירת תחושה רגעית, מדובר בתחושת לחץ או אי נוחות קלה בלבד.

 

באילו מחטי דיקור משתמשים?
מחטי הדיקור, הינן מחטים חד פעמיות אישיות וסטריליות, אשר נזרקות לאחר הטיפול לפח מיוחד לצורך השמדתן. המחטים מגיעות ארוזות וסגורות.

 

האם יש חומר כלשהו במחטים?
לא, אין כל חומר במחטים. קיימות מאות נקודות דיקור, הפזורות על פני הגוף, יעילות הטיפול תלויה בבחירת הנקודות הנכונות, בשילוב ביניהן וברמת הדיוק באיתור ודיקור הנקודות הרלוונטיות.

 

האם יכול להגרם נזק כתוצאה מדיקור?
במידה ובחרתם מטפל בצורה טובה ומושכלת ובדקתם שעבר הסמכה מקצועית במכללה מוכרת, הינכם יכולים להרגע ולהרגיש בטוחים.
הדיקור נעשה באמצעות מחטים כה עדינות ודקות, כך שלרוב לא נוכל לזהות את מקום הדקירה לאחר הוצאת המחט. לעיתים רחוקות יכולה להיווצר ריאקציה סביב המחט, מעין עיגול אדמדם שייעלם לאחר מספר דקות. במקרים נדירים, יכול להיווצר שטף דם קטן, כתוצאה מפגיעה בכלי דם קטנים כמו נימים.