הטיפולים

במרפאותינו ישנם מומחים המטפלים במגוון בעיות. הטיפול מותאם באופן אישי לאחר שיחה ואבחון.
הטיפולים הניתנים במרפאה הינם:
רפואה סיניתדיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, טווינה הנחיות תזונה ואורח חיים.
רפואה יפניתדיקור יפני, שיאצו, סוטאי ומגנטים.
עיסוי רפואי ועיסוי שבדי.
NLP ודימיון מודרך.
קורסי הכנה ללידה וייעוץ הנקה.
 

רפואה סינית
הרפואה הסינית הינה תורה עתיקה המבוססת על התרבות הסינית ומספקת מזה אלפי שנים פתרונות מהירים ויעילים למכאובים ומחלות. בבסיס הטיפול נמצא האבחון והוא נעשה על ידי התבוננות במטופל, בדיקה פיזית, תשאול מקיף ובחינת הדופק והלשון.
רק לאחר האבחון יינתן הטיפול שכולל דיקור, צמחי מרפא, טווינה והנחיות תזונה ואורח חיים. האבחון הינו פרטני ומדוייק והטיפול בטוח, לא פולשני וללא תופעות לוואי.
יש להגיע לטיפול לאחר ארוחה קלה ובבגדים נוחים. כיום עם התפתחות הרפואה הקונבנציונלית, אנו שמחים להיעזר בבדיקות המערביות ולכן, אם ברשותכם בדיקות שערכתם, אנא הביאו אותן עמכם לפגישה.
כמטפלים ברפואה הסינית, איננו מחפשים מחלה מסויימת אלא מנסים להבין את המצב הפיזי, הרגשי והרוחני של המטופל למען פתרון הבעיה מן השורש.
אנו מציעים למטופלינו את הטיפול הסיני השלם, טיפול בו משולבים חלק או כל השיטות יחד (תלוי באופי הבעיה). כך מקבל המטופל במהלך אותו הטיפול, את כל שנדרש לו על מנת להגיע לרפואה שלמה. כמו כן, אנו ממליצים על טיפולים קבועים למען תחזוקה שוטפת של הגוף, הכנתו לקראת עונות השנה, לקראת תקופות מתוחות ועמוסות, לפני הריון, אחרי לידה, גיל המעבר ועוד.

 

רפואה יפנית
הרפואה היפנית הינה תורה טיפולית המבוססת בחלקה על יסודות הרפואה הסינית אך שונה ממנה הן בטכניקות האבחון והן בטכניקות הטיפול. היא כוללת בתוכה מספר שיטות טיפול כמו שיאצו, דיקור יפני, צמחי מרפא, אקופרסורה, מגנטים וסוטאי.
היפנים לקחו את הבסיס הסיני ופיתחו אותו בכיוון מעט שונה. הם מצאו כי האיברים והערוצים משתקפים בבטן, בדופק, בנקודות אבחון ואיזורי רפלקס. מאחר ורוב העבודה מתבססת על מישוש ומגע, הפך מקצוע זה לפופלארי מאוד בקרב האוכלוסייה העיוורת ביפן ולמעשה, גם היום יותר מ 30% מהעוסקים בתורה זו ביפן הינם עיוורים.
האבחון ברפואה היפנית מתבצע על ידי תשאול קצר, התבוננות במטופל ובעיקר מגע, בדיקה ומישוש של הבטן ואיזורי הרפלקס. כל אלה עוזרים להבין את מצבם של האיברים הפנימיים ואת מצב ערוצי האנרגיה בגוף.
כמטפלים ברפואה יפנית איננו מחפשים מחלה מסויימת אלא, מנסים להבין את המצב הפיזי, הרגשי והרוחני של המטופל למען פתרון הבעיה מן השורש.
אנו מציעים למטופלינו את הטיפול היפני השלם, טיפול בו משולבים חלק או כל השיטות יחד (תלוי באופי הבעיה). כך מקבל המטופל במהלך אותו הטיפול, את כל שנדרש לו על מנת להגיע לרפואה שלמה. כמו כן, אנו ממליצים על טיפולים קבועים למען תחזוקה שוטפת של הגוף, הכנתו לקראת עונות השנה, לקראת תקופות מתוחות ועמוסות, לפני הריון, אחרי לידה, גיל המעבר ועוד.

 

דיקור סיני
הדיקור הסיני, או האקופנקטורה הסינית, הינה שיטת טיפול שפותחה במשך אלפי שנים בסין כחלק מהרפואה הסינית המסורתית. השיטה מבוססת על עקרונות הרפואה הסינית, שמחלקת את הגוף לאיברים ומסלולי אנרגיה. מסלולים אלה מקושרים לאיברי הגוף השונים והם עוברים מקצות אצבעות הרגליים והידיים, לאורך כל הגוף. כל מסלול מורכב ממספר נקודות דיקור הנמצאות עליו ולכל נקודה מיקום, אופי והשפעה שונים. זהו אחד מיתרונותיו הבולטים של הדיקור הסיני, שכן המטפל יכול ליצור אינספור שילובים בין הנקודות השונות ובכך למנוע מחלות ומכאובים ולטפל באלה שכבר קיימים.
הטיפול מתחיל בתשאול מקיף, בדיקת דופק והסתכלות על הלשון, לאחר מכן מתבצע אבחון מדוייק ובניית אסטרטגייה טיפולית. שיטת הדיקור מבוססת על החדרת מחטים דקיקות, עדינות וחד פעמיות, המוחדרות אל הגוף. הדיקור עצמו לרוב אינו כואב או מורגש אך יכולה להיווצר תחושה מסויימת באיזור בו מוחדרת המחט כמו גרד, עקצוץ או תחושה שהמקום פעיל ועובד.
במהלך הטיפול משתמש המטפל במגוון כלים כמו מוקסה, מגנטים, כוסות רוח, סוטאי, מנורה חמה ועוד, בהתאם לבעיה אותה מציג המטופל.
הדיקור הינו תחום הטיפול המבוקש והמוכר ביותר כיום בארץ. הסיבה העיקרית לכך הינה יעילותו הטיפולית, שכן ניתן להיעזר בדיקור לטיפול במגוון רחב ביותר של בעיות. בנוסף, הדיקור נחשב לבטוח מאוד לשימוש וללא תופעות לוואי. ניתן לטפל בדיקור גם בתינוקות וילדים, הוא בטוח לשימוש גם בשלבים המוקדמים של ההריון ולכל אורכו, ובכל גיל ושלב.
במרפאותינו, תוכלו לפגוש מדקרים בכירים, מיומנים, בעלי וותק וניסיון רב שנים אשר עוברים השתלמויות ולימודים אצל טובי המורים בעולם. אנו מקפידים להתעדכן באופן שוטף בטכניקות חדשות ומחקרים חדשים שנעשים בעולם ובזכות זאת מגיעים לתוצאות מהירות ומרשימות.

 

צמחי מרפא סיניים
צמחי המרפא הסיניים נמצאים בשימוש עוד משחר הימים. כבר אז למדו להשתמש בפתרונות שהטבע מציע לנו ונהגו לצרוך צמחים בצורתם הטרייה, לשלבם בבישול, או לחלוט אותם וכך למדו את איכויות וסגולות המרפא שלהם. במהלך השנים התפתחה תורה זו והפכה לאומנות לשמה וכיום, זהו כלי טיפולי יעיל ומתוחכם.
הסינים משתמשים מזה אלפי שנים באיסוף וניתוח של צמחים, בעלי חיים, מינרלים וכל חומר בטבע. האיסוף החל על ידי משפחות בסין העתיקה אשר בחנו את השפעתם ויעילותם של החומרים השונים. רק צמחים ו"תרופות" פוטנטים עברו לדורות הבאים.
כיום, מוכרים לנו אלפי חומרים שונים, הכל הודות לתיעוד המקיף של סיפורי המקרה והידע שעבר מדור לדור ונשמר בקפידה ולכן, אין זה מפתיע שהרפואה המודרנית מאשרת יעילותן של מרקחות טבעיות שהתגלו לפני אלפי שנים.
בשנים האחרונות ישנה נטייה ברורה לחזור ולצרוך את המרקחות הטבעיות ולשוב אל הפתרונות הטבעיים, זאת בעקבות המודעות שעלתה לגבי הסיכונים הטמונים בנטילת תרופות וההשלכות החמורות של תופעות הלוואי.
אין ספק כי ישנם מצבים קשים בהם אין תחליף לתרופות המערביות, אך יחד עם זאת, התרופות המערביות המוצעות לבעיות שכיחות רבות, כמו מחלות עונתיות שונות, אלרגיות, סוגי כאבים שונים ועד ליתר לחץ דם ומחלות לב, אינן מביאות לריפוי אלא מתייחסות לתסמינים בלבד.
הטיפול בצמחים מבוסס על העקרונות האבחוניים של הרפואה הסינית בעזרת והפורמולות ניתנות לאחר אבחון ארוך, מקיף ומעמיק ומותאמות באופן אישי למטופל ואינן ניתנות להעברה מאדם לאדם.
חשוב להבין, כי הרכבת הפורמולות והתאמת המינונים דורשים ידע וניסיון, והצלחת הטיפול תלויה במיומנות המטפל ואבחונו המדוייק.
לכל צמח תכונות שונות:
טמפרטורה – שנעה מחמה מאוד לקרה מאוד. לדוגמא : ג'ינג'יר הינו חם מאוד וסויה הינו קר מאוד.
טעם – לכל טעם יש זיקה לאיבר מסויים. לדוגמא : הטעם החמוץ הינו מכווץ ובעל זיקה מיוחדת לכבד.
אפילו לחלקי הצמח השונים ואופן ההכנה של הצמח ישנה משמעות והדבר יכול לשנות את אופי הפעולה של הצמח.
מכאן, שהבנת המחלה והשתלשלות האירועים, הינם הכרחיים לבניית אסטרטגיה מדוייקת ולפתרון הבעיה מהשורש.
אנו מרבים להיעזר בצמחי המרפא הסיניים בטיפולינו. את הצמחים ניתן לצרוך בקפסולות, חליטות, תמציות וצמחים טחונים לאבקה.

 

טווינה
טווינה הינה שיטת עיסוי סיני, הפיזיותרפיה הסינית. משמעות המילה TUINA היא למשוך ולדחוף.
מטרת הטווינה היא לשפר את זרימת האנרגיה בערוצים על מנת לאפשר לגוף לרפא את עצמו. טיפולי טווינה מקצועיים, יכולים להסדיר תפקודים פיזיולוגיים בגוף, לטפל בכאבים שונים, למנוע התפתחות מחלות ולתמוך בבריאותך הכללית.
ישנם הבדלים רבים בין הפיזיותרפיה הקונבנציונאלית לפיזיותרפיה הסינית, להלן שלושת ההבדלים העיקריים:
תחומי התמחות – הפיזיותרפיה הקונבנציונאלית מתעסקת רק במקרים אורטופדיים, בעוד הפיזיותרפיה הסינית מתעסקת בבעיות אורטופדיות שונות, מחלות פנימיות, בעיות אקוטיות, בעיות כרוניות ועוד.
צורת האבחון – הפיזיותרפיה הקונבנציונאלית מאבחנת רק את מיקום הכאב הפיזי, בעוד הפיזיותרפיה הסינית מאבחנת את הגוף כשלם ומתייחסת גם לכאב וגם לבעיות שנוצרו כתוצאה מהכאב או המוגבלות.
אופן הטיפול – הפיזיותרפיה הקונבנציונאלית מטפלת באיזור הכאב או המוגבלות בלבד, בעוד הפיזיותרפיה הסינית מטפלת באיזור הפגוע, פותרת בעיות שונות שנוצרו כתוצאה מהכאב ומונעת בעיות עתידיות.
טיפול הטווינה מתחיל בתשאול ובדיקת המטופל, אורך הטיפול נע בין 35-50 דקות ונעשה על-גבי הבגדים. הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים, כשהמטפל משתמש בידיים, מפרקים, מרפקים ועוד, תלוי באיזור וסוג הבעיה.
למרות שהטווינה הינה שיטת עיסוי, היא שונה לחלוטין מהעיסוי הרך והאיטי אותו רובנו מכירים. הטווינה בעלת אופי דינמי ואנרגטי ולרוב בעלת השפעה מיידית, היא משלבת מגוון רחב של טכניקות, ביניהן עיסוי, מניפולציות מתקנות, איזון שלד, מתיחות ועוד. היא יכולה לנוע מעבודה נקודתית וממוקדת לעבודה נמרצת על כל הגוף וניתן להשתמש במהלך הטיפול בשמנים, משחות, כוסות רוח ומוקסה. כל אלה, גורמים להמרצת הרקמות, חיזוק איברים וזרימה חלקה וחופשית של האנרגיה והחומר בגוף.
הטווינה נותנת מענה לסימפטומים ומחלות רבות ומתמחה בבעיות שלד ושרירים. ניתן להיעזר בה לבעיות כמו: כאבי שרירים והתפסויות חוזרות, דלקות, בעיות עמוד שדרה ומפרקים, פציאליס, מתח ואי שקט, חריקת שיניים, בעיות מחזור, מגרנות וכאבי ראש, כל בעיות מערכת העיכול ועוד.

 

הנחיות תזונה סיניות
התזונה הסינית, הינה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית ובאמצעותה ניתן לשמור על חיוניות ואיזון האדם הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית והמנטלית. בעזרת הנחיות התזונה הסיניות ניתן לתמוך בגוף בזמני מחלה, כאב או כל דיסהרמוניה שהיא ולאחר השגת הריפוי ניתן לשמר את הגוף במצב בריא ומאוזן.
תורת הרפואה הסינית מתבוננת על הגוף כשלם, על ההתבטאויות הפיזיות, ההתבטאויות הנפשיות, המצב המנטלי בו מצוי האדם, תכונותיו השונות, העדפותיו ואולי החשוב מכל, המזון אותו הוא צורך.
הפילוסופיה הסינית רואה חשיבות גדולה גם באיכות האנרגטית של המזון וגם בהרגלי התזונה, כמו שעות הארוחה, משך הארוחה, המיקום בו אנו בוחרים לאכול ועוד…
בדומה לאדם, אופי המזון נקבע החל מרגע הפרייתו כלומר, מאיזה זן נוצר, מיקום הגידול, טעמו, צורתו וצבעו, כל אלה קובעים את אופי המזון ומסווגים אותו למזונות מסוג יאנג (Yang) או מזונות מסוגות יין (Yin) וכן עוזרים לנו לקבוע את טמפרטורת המזון שנעה מטמפרטורה חמה מאוד ועד לטמפרטורה קרה מאוד.
כל קבוצת מזונות משוייכת לאיבר מסויים. צריכה מבוקרת של מזון המתאים לגוף יחזק את האיברים ויעשיר את הגוף באנרגייה, בעוד שצריכה מופרזת או בלתי מספקת תפגע באיברים ותכלה את מאגרי האנרגיה בגוף. החוכמה היא לשמור על איזון ולצרוך מזון מכל הקבוצות, מזון מגוון ועשיר בכמויות ומידות מבוקרות.
בשנים האחרונות ישנה גדילה בכמויות הצריכה של כל רשתות המזון המהיר, אבקות האינסטנט למיניהן, ממתקים שונים, מזון מוכן לחימום ועוד… ידוע לכולנו כי מדובר במזון בלתי מזין, שאף מזיק לבריאותינו ועם זאת עדיין אנו כאוכלוסייה, ממשיכים לצרוך אותם.
בתקופה האחרונה חלה התעוררות ברורה בהבנה התזונתית, סוף סוף התחלנו להבין באמת שאנו היננו מה שאנו מכניסים לגופינו. המזון הוא זה שקובע את איכות ואורך חיינו. כי בסופו של דבר, מה שלרוב הורג אותנו הינו המזון אותו אנו צורכים יתר על המידה או לא צורכים כלל.
זהו עידן של שפע, בו המזון הינו נגיש, מגוון ועשיר וזהו הזמן הנכון ביותר ללמוד להקשיב לגוף ולצרכיו ולסגל הרגלי אכילה נכונים.
ההנחיות התזונתיות מותאמות באופן אישי ושונות מאדם לאדם, והן ניתנות לאחר תשאול ואבחון מקיף. בנוסף, המטופל מתבקש להגיע עם פירוט המזון אותו צרך בשבוע האחרון. הבנת הרגלי התזונה של המטופל הכרחית להבנת הבעיה עליה מתלונן, שכן השניים לרוב קשורים האחד לשני.
לדוגמה : הסידן הינו אחד המינרלים החשובים לגוף, מחסור ממושך בסידן אצל ילדים יוביל להתפתחות בלתי תקינה של העצמות ובמבוגרים להדלדלות עצם הגורמים לכאבי גב, כאבים בעצמות, חולשת שרירים, שברים ועוד… מחלות אלה ניתן למנוע על ידי צריכה קבועה ונבונה של הסידן, שמצוי בסוגי מזון רבים כמו שומשום ומוצריו (טחינה, חלבה, נבטי שומשום), מוצרי סויה למיניהם (טופו, קמח סויה, טמפה), מוצרי חלב עיזים, ירקות עם עלים ירוקים כהים, שקדים, אגוזי ברזיל, בוטנים, שיבולת שועל, ועוד…
הנחיות התזונה הסיניות הינן פשוטות וקלות לביצוע ומביאות לשינוי תפיסתי אמיתי, המוביל לתזונה מאוזנת ובריאה. את התוצאות ניתן לראות ולהרגיש כבר לאחר מספר ימים והן יתבטאו בירידה במשקל (אצל אלה הסובלים מעודף משקל), הרגשה כללית טובה ושיפור באיכות החיים.
ההנחיות התזונתיות הינן חלק חשוב ומרכזי בטיפולים במרפאותינו. זהו אינו פתרון זמני, המטרה היא תזונה נכונה ובריאה לגוף ולנפש והתוצאה הינה איכות ואריכות חיים.

 

הדיקור היפני
הדיקור היפני או האקופנקטורה היפנית התפתחה מתוך הרפואה הסינית, שהגיעה ליפן מסין וקוריאה על ידי נזירים שהביאו איתם כתבים עתיקים של רפואה סינית.
היפנים לקחו את הבסיס הסיני ושינו אותו וכיום ישנם מספר הבדלים עיקריים בין שתי התורות. עיקר השוני בין הדיקור היפני לסיני הינו בצורת האבחון שמבוססת על אבחנת בטן ובדיקת איזורי רפלקס נוספים באמצעות מישוש. ישנם גם הבדלים בטכניקת הדיקור עצמה כאשר ההבדל הראשון הינו בעובי המחטים, שהינן דקות ממחטי הדיקור הסיני ועוביין הינו כחוט השערה. הבדל נוסף הוא עומק הדיקור, שהינו שטחי ביותר בשונה מהדיקור הסיני העמוק ובטכניקת הנעת המחטים שהינה מוגבלת ועדינה לעומת ההנעה החזקה בדיקור הסיני. הבדלים אלה מייחדים את הדיקור היפני ויוצרים טיפול עדין ומדוייק שמטרתו השגת ריפוי מבלי ליצור כאב.
הטיפול בדיקור יפני מתחיל במישוש הבטן, איזורי הרפלקס והדופק, איזורים אלה משקפים את מצב הגוף והאיברים השונים באותו רגע נתון, מה שעוזר למטפל להגיע לאבחנה מדוייקת ובנוסף לקבל אינדיקציה מיידית לגבי הצלחת הטיפול, שכן רפלקס שהשתחרר מעיד על התקדמות הטיפול.
הטיפול עצמו נעשה על גבי מיטת טיפולים ובמהלכו משתמש המטפל במחטים דקיקות ועזרים שונים כמו מוקסה, מגנטים, סוטאי, I ON CORDS, ועוד…
זהו תחום חדש יחסית בארץ התופס תאוצה במרוצת השנים האחרונות בזכות הצלחתו הרבה.
הדיקור היפני ידוע ביעילותו הרבה בטיפול בכל בעיות הכאב. השיפור נמדד עוד באותו הטיפול, כאשר המטרה היא לשחרר את איזורי הרפלקס ולהקל על הכאב באופן מיידי.
במידה ואתם סובלים מכאבים, זהו הטיפול המרכזי עליו נמליץ לכם, לאור ניסיונינו הרב ולאחר מטופלים רבים מרוצים, אנו מבינים כיום כי זוהי שיטת הטיפול הטובה ביותר לבעיות אורטופדיה, כאב ומתח.

 

שיאצו
השיאצו הינו אחד הטיפולים המובילים והמוכרים ביותר ברפואה המשלימה. זהו טיפול במגע שמקורו ביפן העתיקה והוא מבובסס בחלקו על עקרונות הרפואה הסינית.
השיאצו בדומה לרפואה הסינית, מחלק את הגוף לערוצי אנרגיה שעליהם פזורות נקודות. בעזרת נקודות אלה ניתן להשפיע על זרימת האנרגיה והחומר בגוף, לחזק איברים ואיזורים חלשים בגוף, לעודד תנועה במקומות תקועים, לחמם או לקרר ועוד.
פירוש המילה שיאצו הינו לחץ – אצבע וכשמו כן הוא. זהו לחץ המופעל על ידי גופו של המטפל על חלקי הגוף השונים של המטופל. המגע יכול להיות ממוקד על ידי לחיצת אצבע, או נרחב על ידי לחיצת כל כף היד.
פעולת הלחיצה מדמה את פעולת הספוג במים, הלחץ הראשוני יוביל לבריחת המים החוצה אך לאחר מכן ימשוך מים רבים יותר פנימה. פעולה דומה מתרחשת בעת הפעלת לחץ על איזורי הגוף השונים ותגרום להובלת אנרגיה, נוזלים ודם ביעילות ובמהירות לאיברים ולרקמות. כך על ידי עבודה עמוקה ועדינה, אנו מעודדים את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ומובילים לאיזון והרמוניה.
הטיפול מתחיל בתשאול ובדיקת המטופל. כלי האבחון הנפוץ ביותר הוא אבחון הבטן, דרכה ניתן לשקף את כלל האיברים ולטפל בהם. לפי הצורך יערוך המטפל גם אבחון גב ויבדוק את שאר איברי הגוף. הטיפול נעשה על מזרון שיאצו או על מיטת טיפולים. אורך הטיפול כ – 50 דקות ונעשה על גבי הבגדים. במהלך הטיפול תרגישו תחושת רגיעה ונינוחות וחלק מכם אף ירדמו.
במהלך הטיפול משתמש המטפל בידיים, מפרקים, מרפקים ואפילו ברגליים שלו על מנת ליצור לחץ סטטי או דינמי. המטפל נעזר במגוון טכניקות נוספות כמו, סוטאי, מניפולציות מתקנות ורוטציות של המפרקים השונים, עיסוי, מתיחות ונענועים. כמו כן ניתן לשלב במהלך הטיפול עבודה עם שמנים, משחות, כוסות רוח, מוקסה, מנורה חמה, מגנטים ועוד…
טיפולי שיאצו מקצועיים יכולים לתת מענה למגוון רחב של בעיות כגון: בעיות אורטופדיות, כאבי שרירים והתפסויות חוזרות, דלקות, בעיות עמוד שדרה, הפרעות במערכת הנשימה, מתח ואי שקט, נדודי שינה, דכאון וחרדה, בעיות מחזור, מגרנות וכאבי ראש, בעיות שונות במערכת העיכול ועוד…

 

סוטאי
סוטאי הינה שיטת טיפול, המבוססת על עקרונות האבחנה והטיפול של הרפואה היפנית ונחשבת לפיזיותרפיה היפנית. משמעות המילה סוטאי הינה הפעלה תוך תנועה ונשימה.
את הסוטאי המציא רופא יפני בשם ד"ר האשימוטו, שפיתח שיטת טיפול ייחודית ופשוטה אשר איננה גורמת לכאב, שיטה זו מפעילה את הגוף בצורה מכוונת בכדי להשיג בריאות. מטרת הסוטאי היא הסדרת זרימת האנרגיה והשבת הגוף לאיזון. טיפולי סוטאי מקצועיים יכולים להסדיר תפקודים פיזיולוגיים, לסייע בריפוי מחלות, לתקן סטיות שלד ושרירים ולטפל בכאבים כרונייים ואקוטיים המתרכזים בעיקר בצוואר, בכתפיים, בגב, בברכיים ובקרסוליים. הנעת המפרקים הגדולים חשובה ביותר להצלחת הטיפולים השונים והשגת הבריאות.
הרעיון העומד מאחורי השיטה הוא הנעת הגוף והפעלתו, תוך כדי נשימות מכוונות ומינימום כוח, במטרה להימנע ולהתרחק ממצבים ותנוחות היוצרות כאב, התנועה נעשית בצורה איטית ורגועה על מנת למצוא נוחות ואי נוחות ובצורה זו, מתאפשרים בגוף תהליכי ריפוי.
הטיפול מתבצע בביגוד מלא, על מיטת טיפולים או מזרון שיאצו, בשיתוף פעולה מלא בין המטפל למטופל.
אנו באמיתי רפואה משלימה, נוהגים לשלב את הסוטאי כחלק ובשילוב עם טיפול מגע נוסף, אך ניתן לבצעו גם כטיפול שלם העומד בפני עצמו.
במקרים מסויימים ניתנות הנחיות לביצוע תרגילים בבית וזאת על מנת להגביר את יעילות הטיפול ולשמר את תוצאותיו לאורך זמן.

 

מגנטים
מגנטים הינם כלי טיפולי, שנועד להשיב את הגוף לאיזון. ישנם סוגים שונים של מגנטים לריפוי הבאים בצורות שונות ומגיעים ממגוון תורות ואסכולות. חשוב לציין כי המטפלים במרפאותינו משתמשים במגנטים טיפוליים המוצמדים לגוף המטופל על ידי המטפל בלבד. מדובר במגנטים קטנטנים, שגודלם מגיע עד לקוטר של פחות מחצי סנטימטר.
השיטה בה אנו משתמשים, מבוססת על עקרונות הרפואה היפנית והמגנטים מונחים לרוב על גבי נקודות הדיקור במטרה לשפר את הזרימה האנרגטית באותם איזורים. עוצמת המגנטים שאיתם אנו עובדים נעה סביב 800 גאוס.
המגנט הינו גוף מתכת ייחודי, בעל שני קצוות קיצוניים- צפון ודרום. כאשר נקרב שני קצוות מנוגדים (צפון ודרום) ידבקו השניים ויחברו יחד וכאשר נקרב שני קצוות דומים (צפון וצפון) יתרחקו השניים זה מזה.
רפואת המגנטים מתבססת על ההנחה שבגופינו עוברת אנרגיה אלקטרו דינמית, אנרגיה זו מגיבה לשינויים המתבצעים באמצעות הטיפול במגנטים ויוצרת תנועה אנרגתית שמטרתה לפתוח חסימות בערוצים ולהניע אנרגיה ממקום בו יש עודף למקום בו יש חוסר.
אנו נעזרים במגנטים כחלק מהטיפול ולא כטיפול בפני עצמו. את המגנטים ניתן לשלב כמעט בכל טיפול, תלוי באופי הבעיה וברקע הרפואי של המטופל. המגנטים בהם אנו משתמשים מתאימים בעיקר לבעיות אורטופדיות, טראומה וכאבים מסוגים שונים ואינם מתאימים לאנשים עם קוצבי לב ונשים בהריון.
חשוב לנו לציין, כי השימוש במגנטים ללא השגחה והכוונה מאדם מקצועי שעבר הסמכה, אסורה ואף עלולה להיות מסוכנת. הטיפול במגנטים הינו פרטני ושונה מאדם לאדם, לכן אנו ממליצים להימנע משימוש במגנטים באופן עצמאי וללא השגחה מבוקרת של איש מקצוע.